Holandia- wyzwanie

Spodobał mi się bardzo temat kolejnego wyzwania w kreatywnym kufrze: http://kreatywnykufer.blogspot.com/2012/05/wyzwanie-tematyczne-podroze-holandia.html
Postanowiłam coś stworzyć. Ale nie chciałam robić czegoś oklepanego i poszukiwałam inspiracji czytając o Holandii. 
Wiadomo z czym nam się kojarzy- tulipany, chodaki, wiatraki, ser, rowery. Ale czy jest coś więcej? Można jeszcze podejść do tematu z bardziej nowoczesnego punktu widzenia i kojarzyć ten kraj z liberalizmem, bardzo szeroko pojętym. A więc z legalizacją narkotyków miękkich, związków homoseksualnych, eutanazji, pewnych form aborcji itd. 
W czasie moich poszukiwań natknęłam się na dużo ciekawych informacji, głównie odnośnie obchodzonego ostatnio Święta Królowej i związanych z nim pchlich targów. 
Dodałam na swoją listę miejsc do odwiedzenia właśnie taki targ w jednym z miast Holenderskich. Są to targi otwarte, każdy może sprzedawać na nich co tylko chce. Ulice zapełniają się więc stoiskami i kupującymi. Ceny  są bardzo niskie, głównie około 3 euro. A można znaleźć prawdziwe skarby. 
Dowiedziałam się też, że tematem przewodnim tegorocznego Kaukenhof (największego kwiatowego parku świata) jest Polska! A to ci niespodzianka :) Czemu u nas się o tym nie mówi? A jest to według mnie jeden z powodów do dumy. Niestety, obiektywne recenzje naszej wystawy tam są niezbyt korzystne. Czy Polska nigdy nie będzie umiała odpowiednio wypromować się na świecie? Jak widać nie jest prawdą, że nie mamy ku temu okazji. My po prostu nie potrafimy. A szkoda. 

Po wiele ciekawych informacji zapraszam na tego bloga: http://holendrowo.blogspot.com/ bardzo fajnie pisany i pozwala poznać Holandię od tej innej strony bardziej prawdziwej, domowej. 

A teraz już moje dzieło na wspomniane wcześniej wyzwanie. Wykorzystałam jednak popularny motyw wiatraków. 


Moja mama posłużyła za modelkę, bransoletka zresztą bardzo jej się podoba :)Możecie życzyć mi powodzenia ;) 
Bransoletka jest wykonana z filcu i dżinsu. Zapinana na guziczek. Pomyślnych wiatrów. :))


Ważna wiadomość. 
Od niedawna swoją działalność rozpoczął blog sklepu ewa. Serdecznie zapraszam na ich stronę www.blog-sklep-ewa.blogspot.com
Zdecydowanie polecam, bo warto. 

24 komentarze:

Prześlij komentarz