Tablica w pokoju czyli farba z efektem tablicy

Kiedy jakiś czas temu natknęłam się na zdjęcie pomieszczenia, w którym jedną ze ścian była tablica postanowiłam sprawdzić jak można takie cudo stworzyć. 
Jako córka nauczycielki nie mogłam przejść obok tego obojętnie ;p Na dodatek pamiętam, że będąc małą dziewczynką jedną z moich ulubionych zabaw było pisanie po tablicy. Zawsze prosiłam mamę, żeby mnie zabierała do jakiejś klasy żebym mogła tam oddać się mazaniu kredą. 
Teraz zamarzyłam o tablicowej ścianie w pokoju. Każdy chyba przyzna mi rację, że wygląda to super. Bardzo urozmaica wnętrze, nadaje mu nowy charakter, nadaje się nie tylko do dziecięcego pokoju :D 
Widzę taka ścianę również w kuchni, gdzie mogłabym spontanicznie notować listy zakupów lub przepisy. Albo wiadomości do innych domowników. 
Sekret tkwi w nowej farbie. Jak widać można malować nią wszystkie powierzchnie- nawet szkło ;)
A zauważając to^^ pomyślałam, że wiem już jak chciałabym zrobić swoje tabliczki do opisu roślin w ogródku. *.*

Znalazłam dwóch producentów tej magicznej farby. Jeden z nich to firma Benjamin Moore. Tutaj można poczytać więcej o ich produkcie http://benjaminmoore.pl/produkty/wnetrza/efekty-dekoracyjne/studio-finishes-reg-chalkboard-paint-307-80.html


Jest też trochę tańsza wersja- dodatkowo firma oferuje również farbę w kolorze zielonym dla amatorów tradycji ;D http://www.sklepdecor.pl/pl/p/Farba-do-tablic-czarna-075-l/845 ich produkty mozna kupić również w praktikerze i obi. 


Gdybym miałą nadal 5 lat już teraz napisałabym list do Mikołaja z prośbą o tą własnie tablicę. I komplet kolorowej kredy. 17 komentarze:

Prześlij komentarz